Francouzská značka DS Automobiles a tým Penske Autosport odhalily nový monopost DS E-Tense FE25, který se již za několik dní představí na okruhu Ricardo Tormo ve Valencii během oficiálních předsezónních testů Formule E. Elegantní černo-zlatý vůz, vyvinutý divizí DS Performance, povede dvojice jezdců Maximilian Günther a Taylor Barnard. Sezóna 2025 slibuje návrat francouzsko-amerického týmu mezi absolutní špičku elektrického motorsportu.
Nový DS E-Tense FE25 elegance, technologie a výkon
Monopost DS E-Tense FE25 představuje další evoluci vozu GEN3 Evo nejmodernější generace elektrických monopostů Formule E. Černozlaté zbarvení, typické pro DS Automobiles, dostalo nové akcenty na „svatozáři“, zrcátkách a blatnících, které podtrhují jeho výrazný vzhled. O pohon se stará nejnovější jednotka vyvinutá inženýry DS Performance, kteří využívají zkušenosti z více než deseti let vývoje elektrických pohonů.
Za volantem usednou Maximilian Günther, vítěz dvou závodů a držitel dvou pole position z loňské sezóny, a mladý britský talent Taylor Barnard. Společně tvoří silný tým spojující zkušenosti, rychlost i nadšení, s jasným cílem přidat další vítězství a navázat na slavnou historii DS Automobiles v elektrické sérii.
Francouzský styl a elektrická preciznost
DS Automobiles patří od 2. sezóny k nejúspěšnějším týmům šampionátu ABB FIA Formule E: za 11 let si připsala 137 startů, 55 pódiových umístění, 18 vítězství a 26 pole position, včetně dvou dvojitých titulů mistra světa. Tyto výsledky potvrzují výjimečné know-how značky v oblasti elektrifikace a její pevnou pozici v motorsportu.
Oficiální testy 12. sezóny proběhnou od 27. do 31. října 2025 ve Valencii, přičemž první závod čeká týmy už 6. prosince v brazilském São Paulu.


