Na veletrhu ACT Expo 2025 v kalifornském Anaheimu představila automobilka Hyundai nový těžký nákladní vůz XCIENT Fuel Cell. Vozidlo s celkovou hmotností přes 15 tun potvrzuje ambice značky v oblasti bezemisní logistiky a vodíkové mobility. Díky pokročilému systému palivových článků a nulovým emisím se jedná o první sériově vyráběný tahač svého druhu připravený pro severoamerický trh. Pohon zajišťuje elektromotor s výkonem 350 kW a max. točivým momentem 2237 Nm, vodík pro výrobu energie je uložen v 10 nádržích. Novinka slibuje dojezd až 724 kilometrů.
Novinka
Ekologické tipy
Hyundai
Představení
Vodík
Hyundai na ACT Expo 2025: Nový XCIENT Fuel Cell míří do Severní Ameriky
- autor: Martin Štěrba
- 1. 5. 2025
- 0 Komentáře
- Méně než minuta
Doporučené články
Toyota měla loni nejnižší emise na trhu
17. 1. 2026
Škoda Enyaq 2024 – vylepšená a elegantnější
12. 12. 2023
Reklama

