6. 6. 2026
Ekologické tipy Nově v ČR Technologie

ORLEN modernizuje čerpací stanice pomocí solární energie

ORLEN Unipetrol pokračuje v naplňování strategie udržitelnosti a snižování emisí. Na vybraných čerpacích stanicích začíná instalace fotovoltaických elektráren (FVE), které zajišťují vlastní spotřebu energie a snižují provozní náklady.V první polovině roku byly spuštěny tři FVE, ve Slané u Semil (16,56 kW), ve Velvarech a v České Skalici (obě po 11,04 kW). Elektřina z panelů slouží přímo pro provoz stanic. Součástí modernizace jsou i další ekologická opatření, rekuperace tepla nebo využití dešťové vody. Skupina chce do roku 2030 snížit emise o 25 % oproti roku 2019 a do roku 2050 být uhlíkově neutrální. Klíčem je využívání obnovitelných zdrojů a energetická efektivita.

Reklama

„Do konce roku 2025 plánujeme instalaci panelů na dalších pěti stanicích. Celkem chceme modernizovat 20 provozoven,“ říká Rostislav Moravec, ředitel sítě čerpacích stanic ORLEN v ČR.

ORLEN umožňuje řidičům platit za tankování přímo z auta

Síť čerpacích stanic ORLEN, rozšířila způsoby placení za načerpané palivo. Vedle platby u pokladny v obchodě nebo u výdejního stojanu přes QR kód mohou zákazníci platit i pomocí aplikace ORLEN zobrazené na displeji uvnitř svého vozu. Tato inovace umožňuje rychlou, platbu různými typy bankovních karet a Tankartami bez potřeby blízkého kontaktu s platebním terminálem. Rychlá platba přímo...

Číst dále

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *