Volvo rozšiřuje možnosti nabíjení pro své elektromobily. Už od čtvrtého čtvrtletí letošního roku získají majitelé elektrických modelů Volvo přístup k více než 20 tisícům nabíjecích stojanů Tesla Supercharger po celé Evropě. Nabíjení bude možné přímo přes aplikaci Volvo Cars. Volvo tak zjednodušuje dostupnost veřejného nabíjení, které zůstává jedním z klíčových témat elektromobility.
Nabíjení půjde přímo přes aplikaci Volvo Cars bez dalších registrací
Nová spolupráce se týká celkem 29 evropských zemí včetně České republiky, Německa, Francie nebo Švédska. Řidiči vozů Volvo tak získají pohodlnější přístup k jedné z nejrozšířenějších rychlonabíjecích sítí v Evropě. Výhodou je také integrace přímo do aplikace Volvo Cars, takže odpadne nutnost používat další služby nebo registrace. Již dnes mají zákazníci přístup k více než 1,2 milionu nabíjecích bodů v Evropě a 120 tisícům v Severní Americe.

Jednodušší nabíjení má podpořit elektromobilitu
Volvo podporuje sjednocení a zjednodušení veřejného nabíjení napříč trhy. Právě jednoduchost používání a spolehlivost infrastruktury jsou podle automobilky důležité faktory pro rychlejší přechod zákazníků k elektromobilům. Novinka se bude týkat modelů EX30, EX40, EC40, EX60, EX90 a ES90.


Volvo EX60 se rozjelo do sériové výroby ve Švédsku a jako nové elektrické SUV slibuje dojezd až 810 km
Volvo EX60 se 22. dubna 2026 oficiálně rozjelo do sériové výroby. Nové elektrické SUV vzniká v továrně Torslanda u Göteborgu, první vozy pro zákazníky by do Česka mohly dorazit ve druhé polovině letošního roku. Volvo zároveň mluví o silné poptávce, kvůli které už nyní navyšuje plán výroby na příští rok. První plně elektrické Volvo navržené...
Číst dále
